Никола Чонгаров не успя да преодолее квалификациите в ски кроса на световното първенство по ски свободен стил и сноуборд, което се провежда в Парк Сити, САЩ.

Българинът остана 34-ти в квалификацията от 36 стартирали и не намери място сред 32-мата, които продължават към основния етап на състезанието. Чонгаров даде време от 1:01.93 минути, което бе с 3.27 секунди по-бавно от това на победителя в квалификацията Марк Бишофбергер от Швейцария.

По-късно днес е същинската част на състезанието, в която ще стане ясен новият световен шампион.

В състезанията по сноуборд крос бяха излъчени шампионите. При жените това е чехкинята Ева Самкова. Олимпийската шампионка от Сочи изпревари във финала британкат Шарлот Банкс и италианката Михаела Мойоли.

При мъжете титлата спечели американецът Мик Дирдорф, пред австриеца Хано Душан и италианеца Емануел Ператонер.