Отборът на Монреал разби гостуващия Бостън с 5:0 и се класира за втория кръг на плейофите в НХЛ с 4:3 победи. Вратарят Кери Прайс спаси всичките 25 удара и записа втори "шутаут" в серията, а Андрей Костицин отбеляза два гола за успеха.

Стражът на гостите Тим Томас спаси 30 удара, но Бостън не успя да стигне до успеха, след като изоставаше с 1:3 в серията.

На полуфинал в Източната конференция Монреал ще срещне Ню Йорк Рейнджърс.

Александър Овечкин прекъсна головата си суша от четири мача и се разписа два пъти при 4:2 за Вашингтон над домакина Филаделфия. Така столичани успяха да изравнят резултата в серията на 3:3 победи, след като изоставаха с 1:3. Решаващата седма среща е утре във Вашингтон.

Филаделфия поведе с 2:0 през първата част с попадения при числен превес на Майк Ричардс и Даниел Бриер. Гостите обаче изравниха през втората третина след точни

удари на Никлас Бекстрьом и на Александър Сьомин, а през третата част Се развихри Овечкин, който донесе успеха на тима си. Вратарят Кристобал Юе отрази 33 шайби за столичани.