Владимир Зографски спечели първия медал за България от 9-ия зимен европейски младежки олимпийски фестивал в Полша (14-21 февруари).

15-годишният национал зае второ място в надпреварата на ски скок от 106-метровата шанца, която се проведе днес в курорта Счирк. Зографски постигна в двата си опита 106,5 и 104 м и събра общо 268 т. Победител с 269,5 т (107 и 102,5 м) е Петер Превц (Словакия). Трети с 265 т (105,5 и 101 м) е Адриан Шулер (Швейцария).

Вторият български състезател Богомил Павлов зае 32-оро място със 187,5 т (87 и 87,5 м).България се представя на фестивала в Полша с 22-а състезатели в 6 вида спорт.

Преди около месец Зографски бе награден лично от капитана на българския национален отбор Димитър Бербатов, който раздаде редица стипендии чрез своята фондация. Един от талантите, заслужили вниманието на футболиста на Манчестър Юнайтед бе точно Владимир.