Легендарният хокеен вратар Доминик Хашек отново вдигна шампионската купа в ръце и то на 45 години. Това стана в родната му Чехия, където той играе за отбора на Пардубице. Тимът на Пардубице спечели с 3:2 след продължение четвъртата финална среща против Витковице.

Хашек прекрати кариерата си през 2008-а година, когато вдигна Купата Стенли в НХЛ с отбора на Детройт Ред Уингс. След това той обяви край на кариерата си и се прибра да си почива в родния си град Пардубице. Местният клуб обаче му направи оферта да помогне и той се съгласи с едногодишен договор.

Всъщност отборът на Хашек премина като истински метеор през съперниците си в плейофите. Единствено тимът на Тринец успя да спечели в четвъртфиналните плейофи един мач и отстъпи с 1:4 победи.

На полуфинала те пометоха Либерец с 4:0, а със същия резултат беше сразен и Витковице в битката за титлата. Роман Червенка от Славия (Прага) стана голмайстор на първенството.