Голямата звезда на Питсбург Пенгуинс Сидни Кросби изигра страхотен мач и помогна на тима си да съсипе Сейнт Луис Блус в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

"Пингвините" победиха убедително с 4:1, а канадската им звезда се отличи с две попадения и една асистенция. Като цяло той беше във вихъра си и играчите на домакините така и не откриха начин как да противодействат на вдъхновеното му представяне.

Първата третина на мача беше най-равностойна. В нея хокеят беше на най-високо ниво, а Пенгуинс стигнаха до преднина едва в края ѝ. В 15:50 минута Сидни Кросби се разписа след асистенция на Крис Куниц.

С това канадецът даде сили на тима си и във втората третина пред вратата на Сейнт Луис се изви истинска буря. Само 94 секунди след подновяването на играта Крис Летанг направи 2:0 след подаване на Картър Рауни, а в 12-та минута на частта всичко изглеждаше приключило.

Тогава Сидни Кросби влезе в ролата на асистент и с помощта и на Крис Куниц намери на добра позиция Джъстин Шулц и резултатът набъбна на 3:0. Така последната третина беше предимно за доиграване.

Все пак Патрик Берглунд намали на 1:3 в средата на последната част, но за повече играчите на Блус нямаха сили. А секунди преди края Кросби реализира и втория си гол в мача, за да оформи крайното 4:1 в полза на Питсбърг.

Така "Пингвините" са на трето място в Източната конференция със 71 точки от 51 мача и уверено гледат към плейофите. Сейнт Луис е на 9-о място в Западната конференция, точно под местата за плейофите, със своите 55 точки, на две зад Калгари Флеймс на осмата позиция.