Действащият шампион на Националната хокейна лига (НХЛ) Питсбърг Пингуинс постигна сладък успех с 4:2 над Филаделфия Флайърс в дербито на Пенсилвания, което се игра на открито в традициите на Зимната класика.

Капитанът Сидни Кросби вкара гол, а вратарят Мат Мъри блесна с 36 спасявания за успеха на „Хайнц Фийлд“. На другата врата Михал Нойвирт отрази 25 шайби, а попаденията на Якуб Ворачек и Шейн Гостисбъхъри бяха малка утеха за Филаделфия, който е в серия от 2 поредни загуби.

С 34-ия гол на Кросби Питсбърг откри през първата третина, а в началото на Втората Ник Бонино направи резултата 2:0 при числен превес. До втората пауза Ворачек намали изоставането на отбора си, но преди да са изминали и 2 минути от началото на финалната третина Мат Кълън докара нещата до 3:1 за Питсърг. Гостисбъхъри намали до 2:3, когато съперникът беше с човек по-малко на леда. Чак Рууведел обаче до голяма степен уби интригата пет минути преди края, когато оформи и крайното 4:2.