Отборът на Монреал постигна успех над Ню Йорк Рейнджърс в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Домакините се наложиха с 5:4.

Срещата предложи доста любопитни моменти, а още в първата част емоциите взеха връх и последва спречкване между двата отбора.

Първата четвърт премина сравнително равностойно, с лек превес за гостите, които поведоха след точно изпълнение на Пири.

Тенденцията за равностойна игра се запази и през втория период, който приключи при равенство – 2:2. Галченюк и Флин бяха точни за Монреал, докато Неш и Милър реализираха за Рейнджърс.

Хокеистите на Монреал демонстрираха превъзходство в третия период, когато Емелин, Пачорети и Байрън показаха точен мерник, а Степан се отчете сметката на Рейнджърс – 3:1.

В класирането на Източната конференция Монреал заема третото място с 60 точки. Рейнджърс е пети с 57.