Продълженията решиха Далас – Вашингтон

Отборът на Вашингтон се наложи при гостуването си на Далас с 4:3 в мач от Националната хокейна лига. Успехът не дойде лесно за Вашингтон, след като мачът бе много оспорван и бе решен след продължения.

Кепитълс поведоха след 2.17 минути игра, след като гол отбеляза Андре Букаровски. Адам Кракнел възстанови паритета в 6:26 минута – 1:1.

Във втория период домакините имаха подчертано превъзходство, което бе материализирано от Патрик Ийвс и Джейми Бен. Те успяха да вкарат шайбата в мрежата съответно в 6:47 и 15:59 минути.

Противно на случилото се във втората част, третият период премина под доминацията на хокеистите на Вашингтон. Алекс Овечкин се разписа за Кепитълс в 3:18 минута, а Оши добави още едно попадение в 5:26 минута.

Така след резултат 2:2, се стигна до продълженията. Там Вашингтон бе по-концентриран и съобразителен. Бийгъл се възползва от една ситуация още в началото и така донесе успеха на Кепитълс.

В класирането на Западната конференция Далас е 12-и с 47 точки. На Изток Вашингтон е лидер с 68 пункта.