Отборът на Флорида Пантърс постигна изключителна ценна победа в преследването на място в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. "Пантерите" успяха да осъществят пълен обрат от 0:1 до 2:1 срещу Анахайм Дъкс и така съхраниха шансовете си за попадане сред първите 8 отбора в Източната конференция.

Двубоят не започна никак добре за домакините, които в средата на първата част допуснаха гол при четирима срещу четирима на леда. Антоан Вермет спечели булата в третината на Флорида и върна назад към Хампус Линдхолм, а 23-годишният швед нанесе силен изстрел, който влетя право в горния ляв ъгъл.

Положителното за "пантерите" бе, че те изравниха само секунди по-късно. Буквално в следващата атака Кийт Йендъл намери Джейсън Демерс до мантинелата отдясно, а той тръгна да минава зад вратата, когато даде пас към намиращия се точно пред мрежата Райън Смит.

Победният гол за Пантърс дойде около 5 минути преди края на втората част. По стечение на обстоятелствата двата тима бяха пак с по четирима хокеисти на леда, а Йендъл даде пронизващ пас вляво за Александър Барков. Финландецът се измъкна елегантно от пазача си и пусна за Джонатан Хубердо, който буквално разстреля стража Джон Гибсън.