Детройт постигна изразителна победа над Питсбърг с 5:2 в мач от Националната хокейна лига. В отделните част срещата се разви при 2:1, 0:0 и 3:1.

Ник Йенсен откри резултата в полза на Детройт след 8.48 минути игра. В 14.09 минута Том Кюхакъл изравни – 1:1. Стийв От отново даде аванс на гостите в 16.29 минута.

Във вторият период играта бе сравнително равностойна. Двата състава се представиха добре в защита, като до попадения не се стигна.

В третия период зрителите станаха свидетели на цели четири гола. Томаш Тарат бе точен след 27 секунди игра, а Томас Венек увеличи преднината на Детройт след 2.16 минута на 4:1. Сидни Кросби намали 2:4. Гленделинг пък оформи крайния резултат в 19.08 минута на третия период.

В класирането на Източната конференция Детройт е 15-и с 58 точки, а Питсбърг е втори с 80.