Националният отбор на Чехия отбеляза три гола в последната третина за победа с 4:3 над САЩ в мач от четвъртфиналите на световното първенство по хокей на лед за мъже, което се провежда в Минск, Беларус. Следващият мач на чехите ще бъде срещу победителя от двубоя между Канада и Финландия.

Томаш Ролинек отговори на гола с числено предимство на Брок Нелсън в първата третина, а Томаш Хертел, Роман Червенка и Ондрей Немец преодоляха Тим Томас на три пъти в рамките на по-малко от десет минути в края на мача. В основата на обрата беше наказание на капитана на американците Джъстин Абделкадер, който беше отстранен за 5 минути за удар срещу Владимир Соботка.

Тайлър Джонсън наниза две шайби и намали дефицита на американците, но брозновите медалисти от миналото първенство загубиха.

Евгени Малкин, Артьом Анисимов и Александър Кутузов се разписаха при победата на Русия с 3:0 над Франция в друг мач от четвъртфиналите. Сборная ще срещне Швеция или Беларус в полуфиналите на турнира.