Носителката на Големия кристален глобус за миналия сезон Жулия Симон от Франция спечели масовия старт на 12.5  километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Симон допусна само една грешка в четирите стрелби и измина трасето за 34:42.5 минути. Така тя стигна до втори успех за сезона и общо десети индивидуален в кариерата си.

Втора на 8.9 секунди финишира друга представителка на Франция Лу Жанмоно, която повали всичките 20 мишени, а трета е победителката от индивидуалната дисциплина в петък Лена Хеки-Грос от Швейцария с пасив от 20.7 секунди и един пропуск на рубежа.

Симон беше начело почти през цялото време на надпреварата, като Жанмоно взе лидерството за кратко след третата стрелба.

Състезанието премина без българско участие.

В генералното класиране след 14 от общо 21 старта норвежката Ингрид Тандреволд остава лидер със 719 точки, въпреки 17-ото си място днес с четири грешки. Втора е французойката Жюстин Бреза-Буше с 689 точки, а трета Лиза Витоци (Италия) с 671.  С 54 точки Валентина Димитрова е на 51-мо място, a Лора Христова е 64-а с 24.

По-рано днес Ветле Кристиансен спечели масовия старт на 15 километра при мъжете, а неговите сънародници Йоханес Дале и Вебьорн Сьорум довършиха изцяло норвежкия подиум в състезанието.

Това беше последен старт преди Световното първенство по биатлон, което започва на 7 февруари в Нове Место (Чехия). / БТА