Под тежката и обемна екипировка на състезателките по хокей на лед понякога се крият очарователни създания. Например – Нина Пирогова – представителка на националния отбор на Русия.

20-годишната състезателка е роден победител. Красавицата вече е бронзов медалист от Световното първенство през 2016 година в Канада. Състезателка е на Торнадо Москва и играе като защитник.

Съдбата й е била предопределена още преди да се роди. Майката на Нина се е занимавала с кънки бягане, баща й е играл футбол и хокей, при това на професионално ниво. Истинско спортно семейство. По-големият брат на Нина също е избрал хокея на лед.

Bee🐝

Публикация, споделена от Nina Pirogova (@n13p) на

В началото, като много други момичета, и тя стартирала с тренировки заедно с момчетата. Днес обаче е сред най-титулуваните рускини. Нина Пирогова вече има три победи в Женската хокейна лига, триумфира за Купата на европейските шампиони, печели бронз на шампионата на планетата и не на последно място взима участие на Олимпиадата в Пьонгчанг.

Най-важното обаче е, че Нина е едва на 20 години и бъдещето в професионалния спорт е пред нея.