Отборът на Ванкувър Канъкс победи с 4:1 гостуващия Лос Анджелис Кингс в единствения мач от програмата на Националната хокейна лига на САЩ и Канада тази нощ.

Двубоят в "Роджърс Арена" започна с безголова първа третина, но във втората Елиас Петерсон се разписа на два пъти за Ванкувър. Шведът даде преднина на тима си 5:40 минути след началото на втория период, а по-малко от пет минути след това Брок Бьозер покачи на 2:0 с първия си гол за сезона.

Блейк Лизоти бързо върна един гол за гостите от Лос Анджелис, но само минута след това Петерсон възстанови аванса от два гола на "канадските акули" с втория си гол в мача.

В последната третина Бьозер също се разписа за втори път, с което оформи крайното 4:1.

Победата е втора поредна за тима на Ванкувър и с нея канадският тим събра 15 точки от 18 мача, с които заема шесто място в класирането на Тихоокеанската дивизия. Лос Анджелис е на второ място там с 23 точки от 20 мача. Лидер в дивизията е тимът на Вегас Голдън Найтс с 28 точки от 18 мача.