Носителят на Купа "Стенли от последните два сезона Тампа Бей спечели с 4:1 срещу Ню Йорк Рейнджърс и изравни на 2:2 финалната серия в Източната конференция на НХЛ.

Ондржей Палат се отличи с гол и две асистенции за успеха на Тампа в четвъртия мач. Пат Маруун, Никита Кучеров и Стивън Стамкос също се разписаха за тима на Лайтнинг, а вратарят Андрей Василевски спаси 34 удара.

За Рейнджърс точен бе Артьоми Панарин, а вратарят Игор Шестьоркин спаси 27 удара.

Тампа загуби първите два мача в серията, но успя да изравни и да си върне увереността преди петия мач в Ню Йорк в четвъртък.

"Сега сме в много по-добра позиция отколкото преди няколко дни. Предстои ни гостуване и трябва да намерим начин да спечелим в тяхната зала", коментира капитанът на Тампа Бей Стивън Стамкос.