Отборът на Монреал продължи с отличния си старт от началото на сезона, след като се наложи с 3:1 като гост над Отава в единствения мач от програмата в НХЛ тази нощ.

Чехът Томаш Плеканец даде добър аванс на Канейдиънс още до края на първата третина, след като се разписа в 10-ата и 19-ата минута. Жан-Габриел Паго върна едно попадение в средата на втория период, след като открадна шайбата в собствената си третина и с чудесен самостоятелен пробив се разписа за 1:2.

В последната част обаче гостите от Монреал стигнаха и до трети гол, а негов автор стана Тори Мичел с удар от близка дистанция.

С победата, която бе трета за Монреал от три мача, тимът излезе на първо място Атлантическата дивизия. За Отава това бе първо поражение от началото на сезона./БТА