Монреал победи Отава с 3:1 и прекъсна серия от четири поредни загуби в НХЛ. Брайън Флин и Макс Пачорети вкараха още през първата третина, а Джеф Петри добави още едно попадение за успеха на канадците. Жан-Габриел Пажо се разписа за Отава.

Ню Йорк Айлендърс се наложи като гост над Кълъмбъс с 3:2 след продължение. Кайл Окпосо реши мача с втория си гол в мача, който отбеляза във 2:16 минута на продължението.
Франс Нилсен също вкара за Айлендърс, а вратарят на тима Ярослав Халак спаси 28 удара. Брендън Саад и Кам Аткинсън бяха точни за тима на Кълъмбъс, който има само една победа в последните седем мача.

Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS

Другият отбор от Ню Йорк - Рейнджърс, загуби с 4:5 след продължение при гостуването на Калгари. Ти Джей Броуди вкара победния гол за Калгари в продължението и тимът записа девета поредна домакинска победа. Калгари бе близо до победа още в редовното време, след като водеше с три гола разлика, но Рейнджърс изравни в последните 15 минути на редовното време след точни попадения на Танер Глас, Дан Бойл и Матс Дзукарело.

Бъфало прекъсна серия от три поредни загуби след успех с 2:1 над Лос Анджелис след продължение. Райън О'Рейли донесе победата на Бъфало с гол в 3:19 минута на продължението, попадение под номер 100 в НХЛ на сметката на играча.

Сейнт Луис победи Далас за трети пореден път през сезона след категорично 3:0 у дома. Дейвид Бейкс се отличи с гол и асистенция, а Джейк Алън спаси 26 удара за успеха на Сейнт Луис./БТА