Отава даде доста сериозен отпор на един от лидерите в Източната конференция на Националната хокейна лига (НХЛ), но загуби с 3:4 след изпълнение на дузпи. Гостите от канадската столица на два пъти изравняваха резултата, но в крайна сметка си тръгнаха със само точка от мача, който пък направи от домакините еднолични водачи на Изток.

Първата част приключи при 1:1, като „сенаторите“ успяха да открият след 7 минути игра чрез датския си център Ларс Елер. Три по-късно обаче Монреал изравни, след като се възползва от числено предимство, а друг скандинавец – шведът Мика Зибанеяд заби 6-ото си попадение от началото на сезона.

Домакините демонстрираха убийствена успеваемост при играта с човек повече на леда, благодарение на която поведоха с 3:2 след втория период. Брайън Галахър и Пи Кей Събан дадоха преднина от два гола, но 2 секунди преди края на частта ветеранът Даниел Алфредсон намали.

С ранен гол в последната третина Отава вкара мача в продължение, което обаче премина без попадения. При дузпите Монреал реализира два от трите си опита, а пропускът на Кайл Турис при последното изпълнение им донесе крайния успех.