Марек Жидлички вкара два гола при числено предимство за победата на Минесота с 4:1 над Чикаго. Мики Койву добави гол и асистира за двете попадения на Жидлички, а вратарят Никлас Бакстрьом спаси 40 удара.

Минесота постигна само четири победи от 14 мача през декември, но от началото на новата година навлезе в силна серия и ще се бори за място на плейофите.

Ню Джърси записа четвърта поредна победа след успех с 3:1 като гост на Нешвил. Брендън Шанахън, който изигра първи мач от осем месеца, откри резултата, а Дейвид Кларксън и Зак Парис добавиха другите две попадения за Джърси.

Победата изкачи Ню Джърси на първото място в Атлантическата дивизия пред Ню Йорк Рейнджърс.

Другият отбор от Ню Йорк - Айлендърс загуби с 1:2 след продължение от Вашингтон.

Алекс Овечкин вкара и двата гола за Вашингтон, като вторият падна в 1:46 минута на продължението.