Латвийският хокеист Карлис Скарстинс от състава на Колорадо Аваланш изигра своя мач номер 487 при загубата на своя тим от Атланта Трашърс с 3:6. Скарстинс подобри рекорда на Тим Хортън за най-много поредни срещи по време на редовния сезон за защитник в Лигата.

В друг мач от снощи Каролина Хърикейнс разби Бостън Брюинс с 5:2, а Рей Уитни реализира втория си хет-трик в НХЛ. Каролина изоставаше в резултата, но успя да вкара четири шайби в последните 4:24 минути на втората третина. Уитни заби своите три попадения в рамките на по-малко от две минути.

Питсбърг се наложи трудно над Филаделфия с 5:4. Водещият голмайстор на Лигата Сидни Кробси отново се изяви, като вкара единственото попадение при шуут-аута. Филаделфия удължи най-лошата серия в историята си с 13 поредна загуба.