Кълъмбъс загря за тежкото си гостуване на Детройт със звучна победа с 6:2 над един от доскорошните лидери в Западната конференция на Националната хокейна лига (НХЛ) Сан Хосе .

Домакините се хвърлиха здраво в атака още с първата була и след 43 секунди игра Брандън Дубински откри. Попадението обаче се оказа единствено за първата третина, а головото шоу се развихри в следващите две.

Защитниците Джеймс Вишневски и Коуди Голубеф направиха преднината на своя тим класическа след първата почивка, но 13 секунди след третия гол Патрик Марло намали.

Блу Джакетс обаче решиха мача в първите пет минути на последния период, когато Никита Никитин реализира с мощен удар само 21 секунди след началото. Последваха попадения на Вини Проспал и Марк Летесту, с които резултатът набъбна до 6:1. В самия край на мача Джо Павелски оформи окончателното 6:2 при числено предимство.