Отборът на Кълъмбъс Блу Джакетс поднесе голямата изненада като се наложи над шампиона в НХЛ Детройт Ред Уингс с 8:2 като гост.

Отделните части завършиха 0:2, 1:2, 1:4. Герой за гостите се превърна Рик Наш, който отбеляза три гола. В 5-та минута на първата част Рафи Торес отбеляза първото попадение. Три минути след това Джей Ънбергер добави още един гол.

През втората част Джейсън Уилямс и Рик Наш се разписаха и направиха резултата 4:0 Шампионите върнаха един гол чрез Хенрик Зетерберг. Секунди след началото на последната третина Наш отбеляза за втори път за 5:1.

Шестото попадение реализира Ънбергер от дузпа. Андрю Мъри вкара седмия гол, а Аарон Долни върна едно попадение за 2:7. Крайният резултат 8:2 оформи Наш. След този успех Кълъмбъс е на четвърто място със 72 точки в Централната дивизия, а Детройт е лидер с 94 точки в същата дивизия. Р

езултати от другите двубой в НХЛ от тази нощ: Тампа Бей - Каролина 3:9, Ванкувър - Сан Хосе 3:1, Отава - Бъфало 6:3, Торонто - Едмънтън 1:4, Филаделфия - Нешвил 4:1, Флорида - Сейнт Луис 4:3, Ла Кингс - Минесота 4:3, НЙ Айлендърс - Ню Джърси 7:3, Бостън - Чикаго 5:3.