Сидни Кросби отбеляза победната дузпа за победата на Питсбърг с 5:4 при визитата в Торонто срещу местния Мейпъл Лийфс. За „пингвините“ успехът бе четвърти поред в Националната хокейна лига (НХЛ) и им позволи да запазят дистанцията си зад лидерите.

Първата третина започна със светкавичен гол за гостите само след 36 секунди, като точен бе водещият им реализатор Джеймс Нийл. Канадците успяха да изравнят, но до края на частта получиха нови два гола.

След първата почивка Торонто успя да намали изоставането си до 3:4, преди да заслужи точката си от мача с гол на Фил Кесел 5 минути преди края на последния период. Допълнителните 5 минути преминаха без голове, а при дузпите Бозак и Кадри пропуснаха за домакините, докато Нийл и Кросби успяха да прокарат шайбата покрай Джеймс Раймър.