Австриецът Кристоф Суман е новият лидер в генералното класиране за Световната купа по биатлон при мъжете, след като успя да спечели победата в днешния индивидуален старт на 20 километра в Поклюка, Словения.

33-годишният Суман направи една грешка при стрелбата и завърши като първи с време 52:19.8 минути. Той изпреваринамиращия се на второто място Симон Форкад от Франция, който завърши на 14.2 секунди зад първия, докато третото място зае норвежецът Александър Ос, останал на 30.7 секунди след Суман.

Това бе пета победа за австрийския биатлонист, който поведе в генералното класиране с 225 точки.

Преди днешното състезание норвежците Емил Хегле Свендсен и Оле Ейнар Бьорндален бяха първи и втори в класирането, но след днешния успех на Суман са вече втори и трети за Световната купа.