Българският биатлонист Красимир Анев се класира на 19-о място в преследването на 12,5 километра при мъжете в Нове Место, Чехия. Състезанието бе от Световното първенство по биатлон.

Анев, който в спринта завърши 11-и, направи два пропуска в четирите си стрелби. Българинът пробяга трасето за 34.24,7 минути, изоставайки с 1.49,21 минути от шампиона. И вторият индивидуален старт при мъжете на първенството бе спечелен от Емил Хегле Свендсен от Норвегия. Той направи само една грешка в стрелбата си, като финишира с време 32.35,5 минути.

Втори остана сребърният медалист и в спринта Мартен Фуркад от Франция. Бронзът спечели Антон Шипулин от Русия.

Владимир Илиев, който в спринта даде 43-ти резултат, в преследването се класира на 39-о място.