Лос Анджелис Кингс надделя с 2:1 след продължение над домакина Ню Джърси Девълс и взе аванс от 2-0 победи във финалната серия за Купа Стенли в Националната хокейна лига.

Джеф Картър реализира безценното попадение за успеха в 13:42 минута на допълнителното време. Така кралете изравниха рекорда от десет поредни победи като гост в плейофите и се доближи до първа шампионска титла в историята си.

Дрю Дъти изведе Лос Анджелис напред в 7:49 минута на първата третина, но Райън Картър изравни за дяволите в 2:59 минута на третата част.

Двамата вратари бяха на висота в срещата. Джонатан Куик отрази 32 шайби за гостите, а Мартен Бродюр от Ню Джърси спаси 30 удара.

Лос Анджелис, който завърши осми в редовния сезон на Запад, има шанс да спечели Купа Стенли в собствената си зала, тъй като е домакин на следващите две срещи от серията във финалите на НХЛ.