Колорадо победи Сейнт Луис с 3:2 като гост и се класира за финала в Западната конференция на Националната хокейна лига (НХЛ). Колорадо спечели полуфиналната серия с 4:2 победи и за първи път от 20 години ще играе финал в конференцията.

Сейнт Луис водеше след първите две третини, но не успя да задържи аванса си. Джъстин Фолк даде аванс на домакините в първата част, а Джей Ти Комфър изравни. Джордън Кайру отново изведе Блус в резултата и тимът запази  си преднината си до края на втората част.

„Лавината“ направи обрат в последната третина. Комфър изравни с втория си гол в мача, а шест секунди преди края на мача победната шайба заби Дарън Хелм.

Във финала на Западната конференция Колорадо ще играе с Едмънтън.

За последно Колорадо играе за титлата на Запад през 2002 година, когато губи от Детройт.