Убиецът на гиганти Лос Анджелис Кингс постигна победа с 2:1 у дома срещу Финикс в третия мач от финалния плейоф в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

След решаващото попадение на Дуайт Кинг в края на третата част кралете вече водят с 3:0 победи и са само на един успех от двубоя за шампионската титла в НХЛ.

След безрезултатната първа третина, койотите вкараха първи в началото на втория период чрез Даймънд Лангкоу. Само две минути по-късно обаче домакините изравниха чрез Анце Копитар.

Пред повече от 18 000 зрители вратарят на гостите Майк Смит спря 26 удара, но това не беше достатъчно за Финикс да избегне третото поредно поражение в серията до четири успеха.

Лос Анджелис не е играл на финал в Лигата от 1993 година насам. В предишните кръгове на тазгодишните плейофи кралете отстраниха Ванкувър Кенъкс и Сейнт Луис.