Lарс Елер отбеляза победния гол и вкара още една шайба при успеха на Вашингтон с 4:3 срещу Ню Йорк Айлъндърс в мач от Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). "Столичаните", които са носители на Трофея на президента, обаче продължават да бъдат сред опашкарите в дивизията си, изоставайки с пет точки от лидерите.

Елер определено беше най-добрият хокеист на леда, след като изкара две наказания на нюйоркчаните и сам изтърпя едно. Датският център помогна и на отбора си да се измъкне в мач, в който Вашингтон беше отстрелян с 19-38 и 2-16 само в последната третина. Брейдън Холтби отрази 35 изстрела в канонадата към врата му, а Тейлър Хорни и Алекс Чиасон отбелязаха първите си попадения за сезона.

Андерс Лий вкара два гола за "Островитяните", а Джон Таварес наниза 12-та си шайба и вече е само с една зад Никита Кучеров от Тампа Бей в листата на реализаторите в НХЛ. Ярослав Халак спаси 15 удара, а Ню Йорк (7-5-1, 15 точки) остана на две точки пред Вашингтон (6-6-1, 13) в Столичната дивизия, която вече има три отбора начело - Ню Джърси (9-2-0, 18), Кълъмбъс (9-4-0, 18) и Питсбърг (8-5-2, 18).

Кълъмбъс спечели 18-та си точка за сезона, след като Оливер Бьорстранд и Джош Андерсън се разписаха по два пъти за побеадта със 7:3 срещу Флорида. Буун Дженър, Тайлър Мот и Маркус Ханикайнен също вкараха по един гол, а Сергей Бобровски спаси 31 удара. Седемте гола са и върхово постижение за Кълъмбъс през сезона.

Питсбърг не успя да оглави класирането в Столичната дивизия, след като спечели само точка при загуба след продължение срещу Калгари. Марк Джордано се разписа 2:19 минути след началото на допълнителната част за крайното 2:1, след като изстреля шайбата покрай ръкавицата на Тристан Джари след асистенция на Матю Ткачук.

Филаделфия (7-6-1, 15) остана наравно с Ню Йорк Айлъндърс, след като загуби с 0:2 срещу Сейнт Луис. Михал Нойвирт спаси 33 удара, а Брендън Манинг вкара победния гол през втората третина, благодарение на което Блус оглавиха Западната конференция с 21 точки и равенство с Лос Анджелис - лидер в Тихоокеанската дивизия.

Джей Ти Милър се разписа 1:19 минути след началото на продължението за победа на Ню Йорк Рейнджърс с 2:1 срещу Тампа Бей. Той преодоля защитника Антон Щралман и преодоля вратаря Андрей Василевски, а неговият отбор спечели за първи път през сезона като гост. Това обаче е достатъчно само за предпоследното място в Столичната дивизия с 12 точки. /БТА