Каролина и Сан Хосе поведоха след първите си мачове от полуфиналните серии в Националната хокейна лига. Каролина спечели драматично с 1:0 като гост на Ню Йорк Айлъндърс в Източната конференция. След нулево равенство в редовното време мачът бе решен в 4:04 минута на продължението, когато Джордан Стаал реализира единствения гол и донесе победата на Каролина.

Вратарят Петр Мразек спаси 31 удара и записа пети мач без допуснат гол в плейофите. Победата на Каролина идва 48 часа след паметния успех на тима при гостуването на Вашингтон след две продължения, който класира Каролина в полуфиналната фаза на плейофите.

На Запад - Сан Хосе поведе в плейофа срещу Колорадо след победа с 5:2 в първия мач. Кевин Лабанк вкара ключовия трети гол за Сан Хосе в началото на втората третина, с който домакините поведоха с 3:2. Брент Бърнс направи 4:2 до края на втората част. Бърнс се отличи и с три асистенции за успеха на Шаркс.

Вторият мач от серията е в неделя отново в Сан Хосе.

Срещи от втория кръг в плейофите на Националната хокейна лига (играе се до четири победи от седем мача):