Олимпийският шампион Канада победи Финландия с 4:1 и остана начело на група "А" в турнира по хокей на лед за жени в Пьонгчанг. "Кленовите листа" са с актив от шест точки след два мача и са почти сигурни участнички в плейофите, като за другата квота ще играят САЩ и ОС Русия.

Мегън Акоста вкара първия гол в мача само 35 секунди след началото, а Мари-Филип Пулен отбеляза за 2:0 след 17:11 минути игра. Мелоди Дост и Джилиан Солниер се разписаха във втората третина за 4:0 и на практика осигуриха 22-та поредна победа на канадския национален отбор за жени на олимпийски игри.

Финландия върна един гол чрез Рика Валила в третата част, а в последните три минути и половина европейките дори играха без вратар. До повече голове обаче изненадващо не се стигна. САЩ и е с три точки преди мача срещу последния в групата Русия по-късно днес.