В рамките на няколко дни Калгари се изправи за втори път срещу шампиона в Националната хокейна лига (НХЛ) и записа втора загуба – този път с 1:3.

Домакините от Кингс дръпнаха с 2:0 още преди да изтече половината от първата третина. Капитанът Дъстин Браун откри с китков удар при числен превес петима срещу трима, а след него Джарет Стол успя да прокара шайбата покрай вратаря на канадците.

„Пламъците“ успяха да намалят едва към края на финалния период чрез Микаел Баклунд, но в заключителните минути Браун заби втория си гол в мача на празна врата.

В другия мач от снощи Бостън надигра Отава с 3:2 след изпълнение на дузпи. Домакините от канадската столица успяха да поведат с два чисти гола през първия период, но 44 секунди преди края му позволиха на Шон Торнтън да намали. Даниел Пайл изравни в началото на следващата част, а до края на редовното време и в допълнителните 5 минути нови голове не паднаха. Дузпите започнаха с пропуски за двата отбора, след което Кайл Турис и Патрис Бърджерон реализираха при вторите опити. При следващите изпълнения вратарите отново бяха на висота, а всичко приключи при четвъртите удари, когато пропускът на Каспарс Догавинс позволи на Давид Крайчи да донесе успеха за Бостън.