Калгари победи Уинипег с 4:0 и спечели серията с 3:1 победи в квалификационния кръг и се класира за плейофите в Националната хокейна лига.

Четирима различни играчи се разписаха за Флеймс - Дилън Дъб, Сам Бенет, Шон Монахън и Расмус Андерсон бяха точни за Калгари, който стана първият отбор на Запад, спечелил квалификационната си серия. Отлични изяви имаше и вратарят на тима Кам Талбот, който спаси 31 удара и записа "суха мрежа".

Кълъмбъс победи Торонто с 4:3 след продължение и поведе с 2:1 победи в квалификационната серия на Изток.

Пиер-Люк Дюбоа отбеляза хеттрик, включително победния гол за Кълъмбъс в продължението.

В групата за определяне на поставените отбори в топ 4 на елиминациите в Западната конференция Лас Вегас победи Сейнт Луис с 6:4 и дели първото място с Колорадо.

Алекс Тух се отличи с два гола и асистенция, а Шей Теодор вкара два гола за успеха на Вегас.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), резултати от предварителния кръг в плейофите (играе се до три победи от пет мача):

Филаделфия - Вашингтон 3:1
Класиране за разпределение на местата от първо до четвърто в Източната конференция:
1. Тампа Бей 2 2 0 0 6:4 4 точки
2. Филаделфия 2 2 0 0 7:2 4 точки
3. Вашингтон 2 0 1 1 3:6 1 точка
4. Бостън 2 0 2 0 3:7 0 точки

Сейнт Луис - Лас Вегас 4:6

Класиране за разпределение на местата от първо до четвърто в Западната конференция:

1. Колорадо 2 2 0 0 6:1 4 точки
2. Вегас 2 2 0 0 11:7 4 точки
3. Сейнт Луис 2 0 2 0 5:8 0 точки
4. Далас 2 0 2 0 3:9 0 точки/БТА