Кайса Макарайнен от Финландия спечели спринта за жени на 7,5 км в Ханти Мансийск (Русия), заключителен кръг за сезона от Световната купа по биатлон.

Финландката допусна един пропуск в двете стрелби, но с мощно ски бягане компенсира и финишира първа за 20:42.3 минути.

Втора финишира чехкинята Габриела Соукалова, за която това бе достатъчно да завоюва малкия кристален глобус в спринта и се приближи до крайната победа в генералното класиране. Соукалова стреля чисто и остана на 3,1 секунди след победителката.

Призовата тройка допълни норвежката Марта Олсбу - без грешка в стрелбата и изоставане на 4,8 секунди.

Българските представителки се представиха крайно неубедително. Емилия Йорданова е 74-а с с 2 грешки в стребата и изоставане от победителката на 3:19.6 минути, а Десислава Стоянова е 75-а с 4 грешки и изоставане от 3:30.7 минути. Общо 79 състезателки стартиха в състезанието.

В генералното класиране Соукалова продължава да води с 1093 точки, 92 повече от втората Мари Дорен Абер (Франция). До края на сезона при жените има още два старта - преследване и масов старт./БТА