Звездата на Монреал Кънейдиънс - руснакът Алексей Ковальов, донесе победата на отбора на Източната конференция на Националната хокейна лига над отбора на Западната конференция в 57-мия Мач на звездите, който бе игран в Монреал.

Ковальов и неговият сънародник Алексей Овечкин от Вашингтон Кепитълс вкараха два гола при изпълнението на дузпи след редовното време, което завърши при равен резултат - 11:11

В редовното време Алекс Ковальов вкара два гола и направи две голови подавания и бе избран за най-добър играч на мача Ол Стар Гейм, за което получи автомобил за награда.

„Не мога да искам повече. Бях избран от феновете да играя в Ол Стар Гейм, бях капитан на Изтока, получих наградата за най-добър играч. Това са неща, които ще си спомням до края на живота”, каза 34-годишният руснак на пресконференция.

Най-титулуваният клуб в историята на професионалния спорт в Северна Америка - канадският Монреал Кънейдиънс, тази година чества своята 100-годишнина. Канадският град не бе посрещал Ол Стар Гейм от 1993-а, когато тимът спечели и последната си Купа Стенли.