Лидерката за Световната купа по биатлон Екатерина Юриева от Русия спечели масовия старт на 12.5 километра в италианския зимен център Антхолц-Антерселва, старт от шестия кръг от Световната купа по биатлон.

Носителката на Световната купа за миналата година Магдалена Нойнер (Германия) водеше през цялото състезание, но в последната стрелба пропусна всичките пет мишени.

Това бе втора победа за сезона и четвърта в кариерата на Екатерина Юриева.

25-годишната рускиня завърши без грешка в стрелбата и финишира с време 36:37.8 минути.

Втора остана Хелена Йонсон (Швеция) с една грешка, на 13.4 секунди, а трета - Кайса Мякяряйнен (Финландия) с две грешки, на 27.8 секунди след победителката.

Юриева води в генералното класиране за СК с 567 точки актив от 14 старта. Кати Вилхелм (Германия) се изкачи от четвърто на второ място с 520 точки. Нойнер завърши седма днес и е трета в генералното класиране с 502 точки.