Ирина Никулчина завърши на 19-о място в преследването на 10 километра за жени в германския зимен център Оберхоф. Надпреварата е последен старт от Световната купа по биатлон. Българската състезателка стартира от 32-а позиция, но се представи добре в стрелбата, като допусна само три грешки, и успя да изпревари 13 състезателки, финиширайки 19-а на 2:36,0 минути от победителката Линда Грубен от Норвегия.

Останалите две български представителки в преследването - Нина Кадева и Радка Попова са

съответно 41-а и 45-а.

Линда Грубен стартира от четвърта позиция. Норвежката стреля много добре, пропусна да порази само две мишени, и това бе в основата на успеха й. Тя финишира на първо място с време 35:33,7 минути и записа втората си победа за сезона и седма в кариерата си.

Втора на 29,6 секунди остана Сандрин Баи от Франция, а трета на 30,9 секунди завърши германката Магдалена Нойнер.

Андреа Хенкел все още е начело в класирането за Световната купа по биатлон с 371 точки, пред сънародничката си Кати Вилхелм с 295. Трета е шведката Ана Карин Олофсон с 286. Ирина Никулчина е 38-а с 42 точки, а Павлина Филипова - 39-а с 41 точки.

Следващият пети кръг за Световната купа е от 10 до 14 януари в Руполдинг (Германия).