Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо спечели спринта на 10 км. в старта за световната купа в Руполдинг.

Българският биатлонист Красимир Анев се представи на добро ниво и завърши 8-ми в подреждането с изоставане от над минута след победителя като стреля без грешка.

Владимир Илиев направи една грешка на огневия рубеж и зае 17-а позиция в крайното класиране с пасив от 1:30.3 минути от победителя. Иван Златев е 79-и с две пропуснати мишени. В надпреварата участваха 99 биатлонисти.

Бьо спечели 7-ата си победа в кариерата си, а това е втори успех за норвежеца през сезона. Първата беше в Хохфилцен. Той завърши дистанцията за 23:59.2 минути.

На почетната стълбичка се качиха още двама германци. Симон Шемп е втори, а трети е Арнд Пайфер. За последно той попадна сред призьорите на 13 март 2014 година на старта в Контиолахти.

Мартен Фуркад, който днес се нареди 26-и, остава на върха на генералното класиране след 11 от 25 състезания с 496 точки. Антон Шипулин (Русия) е втори с 433 точки, а Емил-Хегле Свендсен (Норвегия) е на трета позиция с 372 точки.

Красимир Анев се изкачи на девето място с 242 точки, а Владимир Илиев е 25-и със 185 точки.