Българските биатлонисти Владимир Илиев и Антон Синапов завършиха на 43-то и 46-о място в спринта на 10 километра в австрийския курорт Хохфилцен от Световната купа по биатлон.

Илиев и Синапов направиха три и една грешки в стрелбата и изостанаха на 1:40.6 и 1:42.1 минути съответно от победителя Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия, който измина дистанцията за 25:07.8 минути, поваляйки 9 от 10-те си мишени. С класирането си в топ 60 Илиев и Синапов си осигуриха право да стартират в преследването на 12,5 километра в събота.

Другите двама български представители в днешния старт - Красимир Анев и Димитър Герджиков, завършиха извън първите 70. Анев е 72-ри с една грешка и изоставане от 2:25.2 минути от Бьо, докато Герджиков е 91-ви с три грешки и пасив от 3:03.8 минути.

В челото на класирането също липсваше особена интрига. Втори завърши французинът Симон Дестьо с 1 грешка и изоставане от 7.8 секунди, а трети и четвърти с по 10 свалени мишени останаха руснаците Антон Логинов и Матвей Елисеев на 14.6 и 20.6 секунди. Пети на 0.2 секунди зад Елисеев остана италианецът Лукас Хофер, а челната шестица бе допълнена от Тарей Бьо, който с две грешки в стрелбата финишира на 23.4 секунди зад брат си Йоханес Тингнес.

Водачът в генералното класиране преди днешния старт Мартен Фуркад (Франция) завърши на 10-о място и така сдаде лидерската позиция.

След първите три индивидуални старта за сезона води Йоханес Тингнес Бьо със 151 точки, пред Дестьо със 135 и Фуркад със 131. От българите най-напред е Владмиир Илиев, който е 30-и с 31 точки.