Легендата Яромир Ягър се изкачи до четвърто място във вечната ранглиста на реализаторите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като вкара гол за победа на Флорида с 5:4 над Ванкувър.

Чехът се разписа 11 секунди преди края на първата третина за 732-ия си гол в лигата, измествайки от четвъртото място друг легендарен хокеист - Марсел Дион.

43-годишният Ягър, който играе 22-и сезон в НХЛ, е само на девет шайби от третия в подреждането Брет Хъл. Горди Хауи е втори с 801 гола, а Уейн Грецки е категоричен лидер с 894.

Ягър, който добави и асистенция при победата над Ванкувър с дузпи, се намира на четвърто място и в класацията по точки с 1826. Той изостава от Хауи (1850), Марк Месие (1887) и Грецки (2857). /БТА