Канада се класира за полуфиналите на Световното първенство по хокей на лед след успех с 4:2 (0:0, 3:1, 1:1) над Латвия. По пътя към финала, което би било трети пореден за тях, канадците очакват следващия си съперник измежду Швеция и Чехия, които играят по-късно днес.

След нулева първа третина, тимът на Канада поведе с 3:1 след бързи голове на Дани Хийтли, Дан Хамхюис и Стив Стамкос, а Матю Ломбарди вкара четвърти в третата част и с него фиксира крайния резултат. Вратарят Крис Мейсън спаси 21 удара, докато колегата му от Латвия Едгас Масалскис спаси 44 удара, въпреки четирите допуснати.

Латвийците заложиха на здрава защита срещу атаките на Канада, но в 6:37 минута на втората третина след пас на Майк Фишер дойде и първото попадение, дело на Хийтли, негово 6-о на първенството. В 14:03 минута на частта Хамхюис покачи на 2:0, но балтийците върнаха едно попадение чрез Херберт Василиевс, оползотворил пас на Гунтис Галвинс. След него Стамкос възстанови аванса на Канада от два гола, но в 3:07 минута на третата част Латвия стигна до нов гол. Грешка при разиграването на защитниците Василиевс вкара за 2:3. Малко след него Ломбарди вкара за крайното 4:2 и не допусна нов гол, въпреки че в заключителните минути инкасира три дълги наказания.