Ерик Стал отбеляза четири гола при разгромната победа на Канада над Германия с 10:1 в среща от Група F на Световното първенство по хокей на лед. С този успех домакините на шампионата си осигуриха участие на четвъртфиналите.

Мартин Сейнт Луис подаде пет асистенции, а Джейсън Спеца, Дани Хийтли, Патрик Шарп и Майк Грийн отбелязаха останалите голове за кленовите листа.

В среща от Група Е Русия постигна обрат срещу Швеция и спечели с 3:2. Руснаците губеха с 1:2 в третия период, но Сергей Фьодоров се разписа в петата минута на последната третина, а победното попадение за Сборная вкара Сергей Овечкин шест секунди преди финалната сирена.

В друг мач от същия поток Чехия надделя с 3:2 над Беларус след изпълнение на дузпи, като лидер е класиралият се вече на четвъртфиналите тим на Русия.