Германецът Михаел Грайс спечели преследването на 12,5 км в немския зимен център Руполдинг, валидно за Световната купа по биатлон.

След победата си в спринта Грайс имаше 20 секунди преднина пред останалите и днес успя да я запази до самия финал, след като при стрелбата си допусна само една грешка. Втори след него финишира руснакът Максим Чудов, който изостана на 28,2 секунди, но направи цели 3 грешки при стрелбата си. Третото място пък остана за норвежеца Емил Свендсен, финиширал на 53,9 секунди след победителя. Той допусна само една грешка в стрелбата си.

Водачът в генералното класиране Оле Ейнар Бьорндален остана едва на 5-о място след изключително лоша стрелба и цели 4 грепки.

Българският участник Витали Руденчик се представи под очакванията и допусна цели шест грешки при стрелбата, за да остане на предпоследното 57-о място с изоставане от 7:46,8 минути. С днешното преследване приключиха състезанията в Руполдинг, а на 17-и януари(четвъртък) биатлонистите ще се състезават в Антхолц, където ще се проведе шестият кръг от Световната купа.