Михаел Грайс (Германия) спечели спринта на 10 километра при мъжете в германския зимен център Руполдинг, старт от петия кръг за Световната купа по биатлон.

Тройният олимпийски шампион от Торино'2006 порази и десетте мишени и не остави съмнение в своето превъзходство. Грайс зае първото място с време от 24:59,2 минути, записвайки първа победа за сезона и общо десета в кариерата си.

Втори на 19,8 секунди се нареди руснакът Максим Чудов, а трети на 30,5 секунди се класира друг германец - Александър Волф, и двамата с по един пропуск на огневия рубеж.

Също с една грешка в стрелбата лидерът за СК Оле Ейнар Бьорндален (Норвегия) остана пети на 41,7 секунди след победителя.

Бьорндален обаче продължава да е убедително начело за големия кристален глобус с 388 точки, пред руснаците Дмитри Ярошенко - 337 и Максим Чудов - 229.

Отлично се представи украинецът с български паспорт Виталий Руденчик. Той повали и десетте мишени и завърши на 53-а позиция на 2:34,3 минути от Грайс.

Така Руденчик ще стартира в утрешното преследване на 12,5 километра.

Другият българин - Михаил Клечоров, е 74-и на 3:15,1 минути от общо 106 финиширали състезатели.