Истински голов спектакъл изнесоха хокеистите на Калгари Флеймс и Колорадо Авеланч. Гостите постигнаха важна победа със 7:5 над един от преките си конкуренти за място в плейофите. За Флеймс много силно се представи Джером Иджилна, а за Авеланч Милан Хейдук и Джо Сакич се отличиха със съответно 3 и 2 попадения.

Резултатът бе открит от Иджилна в началото на първата третина. Домакините удвоиха своята преднина малко по-късно, след като Крейг Конрой се възползва от грешка в отбраната на противниковия отбор. Ветеранът Джо Сакич намали в самия край на частта.

Втората третина започна с изравнителен гол за „лавините” дело на Андрю Брунет. В ответната атака домакините отново дръпнаха напред чрез Ломбарди, а пет минути преди края на вторите 20 минути Иджилна отбеляза своя втори гол в мача. В края на частта чехът Милан Хейдук показа, че е невероятен играч и се разписа на два пъти. По този начин той изравни резултата преди края на последния период.

В 5-та минута от третия период Кларк отбеляза за Авеланч и за първи път от началото на мача Колорадо поведе. Ломбарди успя да изравни три минути по-късно, но в края на мача Хейдук и Сакич донесоха победата за гостите.