Мариан Габорик донесе победата на Рейнджърс над Айлендърс с 4:3 след продължение в дербито на Ню Йорк от поредния кръг в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Словашкото крило се разписа секунди преди да изтече времето за числено предимство на отбора му.

Габорик вкара 6 секудни преди края на 5-минутното продължение, като прати шайбата над дясното рамо на вратаря Набоков. Брад Ричардс вкара два гола в редовното време за Рейнджърс, и двата при числено превъзходство, а също така и подаде на Габорик за победния. За девети път в кариерата си Ричардс достига до котата от 20 гола в един сезон. Брайън Бойл докара нещата до 3:3 в началото на последната третина, като преди това за Айлендърс точни бяха Джон Таварес, Мат Мулсон и Андрю Макдоналд.

След този резултат Рейнджърс остана начело в класирането и вече има 93 точки, докато Айлендърс е последен в същата дивизия с 66.

След нулева първа част лидерът в неофициалното класиране в цялата Лига Сейнт Луис надви трудно с 2:1 отбора на Калъмбъс и вече има 97 точки. Вратарят на победителите Ярослав Халак спаси 33 удара към мрежата, а точни бяха Дейвид Перон и Патрик Берглунд.

Вратарят на Флорида Джоузи Тиодор спаси 34 удара и постигна трети мач без допуснат гол от началото на сезона. Това стана при успеха на "пантерите" с 2:0 над местния съперник Каролина, въпреки че двата отбора са в двата края на класирането. Флорида се изкачи на 1-о място в Югоизточната дивизия със 77 точки, след като удържа аванса си от 1 точка пред Вашигтон.Каролина пък заема последното място.

Томаш Флайшман откри резултата в средата на втората част, а германският защитник Марсел Гоц направи 2:0 на празна врата.

Вашингтон Кепитълс спечели мача сисрещу Торонто същос 2:0, а вратарят им Михал Нойвирт отрази 23 изстрела, също с трета суха мрежа за сезона. Бруукс Лийч и Матийо Перо вкараха головете за отбора от американската столица.