Първата изненада на започналото днес в Словакия Световно първенство по хокей на лед е факт и тя дойде с изненадващата победа на Германия над Русия с 2:0 в среща от група „А”. Успехът срещу един от големите фаворити бе пръв за Бундестима на световни финали срещу този съперник. Първият гол на турнира за Германия реализира Томас Грайнлингер в 24:19 минута на мача, а втората шайба падна две минути преди края на третата третина, когато останалият сам срещу вратаря Томас Раймер оформи крайния резултат. Страхотен мач изигра вратарят на Германия Денис Ендрас, който отрази 31 удара.

В първия мач от група „В” за деня се срещнаха тимовете на Швейцария и Франция и по-силни се оказаха „кръстоносците”. Победата на петите от миналия шампионат с 1:0 дойде едва след гол във втората минута на овъртайма. Герой за отбора на Шон Симпсън се оказа защитникът Жулиен Воклер. Така швейцарците спечелиха две точки, а френския тим взе една след равенството в редовните шейсет минути.