Чехкинята Габриела Соукалова постигна своята втора победа в рамките на два дни за световната купа по биатлон за жени, побеждавайки днес в преследването.

Така Соукалова вече има 12 победи в стартове за световната купа, от които 4 през този сезон.

С днешната си победа Габриела Соукалова увеличи и аванса си във временното класиране за световната купа по биатлон пред французойката Мари Дорен-Абер.

Габриела Соукалова /Чехия/ спечели преследването /10 километра с четири стрелби/ с време 31:24,6 минути и 3 грешки в стрелбата, следвана от Каиса Макарайнен /Финландия/ - на 34,0 секунди /3 грешки в стрелбата/, Мари Дорен-Абер /Франция/ - на 38,8 секунди /5 грешки в стрелбата/, и др.

Габриела Соукалова /Чехия/ е начело във временното класиране за световната купа по биатлон за жени след 19 от общо 26 старта с 883 точки, следвана от Мари Дорен-Абер /Франция/ - 748 точки, Доротея Виерер /Италия/ - 740 точки, и др./БТА