Майк Ричардс записа втори хеттрик в кариерата си, а Дани Бриър се разписа 3:52 минути след началото на продължението за победата на Филаделфия Флайърс над гостуващия Вашингтон Кепитълс с 6:5.

Така домакините записаха победи в първите си три мача от Националната хокейна лига на САЩ и Канада и регистрираха най-добрия старт на сезона от 1998 година насам.

Звездата на столичаните Александър Овечкин се разписа на два пъти и вече има пет попадения в три мача за лидера в Югоизточната дивизия, който допусна първо поражение в три мача от кампанията. Александър Сьомин също вкара два за Вашингтон, а Мат Карл се отличи с четири асистенции.

Калгари също записа трета поредна победа след 4:3 в канадското дерби срещу гостуващия Монреал. Защитникът Стафан Кронвал отбеляза победното попадение в началото на третата част, а с два гола за домакините се отличи Ерик Нистрьом.

Руският вратар Николай Хабибулин записа победа номер 300 в кариерата си в НХЛ, след като Едмънтън надделя над гостуващия Далас с 5:4 след дузпи. Алеш Хемски отбеляза решаващия наказателен удар, а домакините записаха първи успех за сезона.

Анзе Копитар се отличи с гол и две асистенции, а Лос Анжелис се справи с Сан Хосе с 6:4 като домакин. За гостите Девин Сетогучи вкара два при числен превес, а Дани Хийтли завърши с гол и две асистенции.

Руомо Рууту реализира победния гол при дузпите за успеха на Каролина над гостуващия Тампа Бей с 2:1.

Гол от дузпа на капитана Даниел Алфредсон в средата на втората част донесе успеха с 2:1 на Отава над домакина Торонто.