Финландия отстъпи изненадващо на Швейцария с 2:3 и отпадна от Световното първенство по хокей на лед за мъже, което се провежда в Дания. Защитаващият титлата си отбор на Швеция пък се наложи с 3:2 срещу Латвия и ще играе на полуфиналите на турнира.

Финландците вкараха чрез Маркус Нутивара след 7:01 минути игра, но Енцо Корви, Жоел Вермен и Грегори Хофман се разписаха за швейцарците в рамките на четири минути във втората част и по този начин дадоха два гола преднина на своя отбор. Мико Рантанен върна едното попадение в деветата минута на последната третина, но Финландия не успя да вкара с финалния щурм към швейцарската врата.

Шведите и латвийците си размениха по един гол в първата третина чрез Филип Форсберг и Теодорс Блугерс, а световните шампиони решиха изхода от двубоя с шайби на Виктор Арвидсон и Оливер Екман-Ларсон в началото на заключителната третина. Рудолфс Балчерс върна един гол в средата на частта, но по този начин само оформи крайния резултат.

Швеция ще играе срещу САЩ в съботните полуфинали, докато Канада ще се изправи срещу Швейцария.